18/02/2020
Qatar

Katar 320 Milyar Dolar ile Teknolojiyi Destekleyecek

Katar varlık fonu, sektördeki son düşüşlerden etkilenmeyen teknoloji şirketlerine yatırımları artırmaya çalıştığını belirtti.

Mansor Al Mahmoud Pazar günü Doha’da gazetecilere verdiği demeçte, Katar Yatırım Otoritesi “şu anda en önemli sektör olduğu için teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek,” dedi. Mahmoud, “Ağır olduğumuzu düşünüyoruz” ve “yetişmeye çalışıyoruz”ifadelerini kullandı.

Orta Doğu egemen varlık fonları, daha önce Londra’daki emlak ve küresel bankalardaki hisseler gibi varlıklarına milyarlarca dolar harcadıktan sonra sektördeki yatırımlarını artırıyor. Yaklaşık 320 milyar dolarlık varlığa sahip olan QIA (Katar Yatırım Otoritesi)’nın teknolojiyi destekleyeceği ve teknoloji şirketlerine yatırım yapması bekleniyor.

QIA, İngiltere’deki yatırımlarına da devam edecek, Boris Johnson’ın toprak kayması seçim zaferinin geçen hafta hükümetin Avrupa Birliği’nden ayrılma yolunda ilerlemesinin önünü açmasından sonra, dedi. “İngiltere uluslararası bir pazar ve İngiltere’ye yatırım yapmaya her zaman devam ediyoruz” dedi.

QIA, Boris Johnson’ın seçim zaferinin ardından Avrupa Birliği’nden ayrılma yolunda ilerlemesinin ve önünün açılmasından sonra İngiltere’deki yatırımlarına devam edeceği belirtildi. İngiltere’nin uluslararası bir pazar olduğu ve İngiltere’ye her zaman yatırım yapılacağının bilgisi verildi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!